Lifta 10 mg, sertleşme problemi ve  iyi huylu prostat büyümesi (bening prostat hiperplazisi) tedavisinde kullanılan tadafil etken maddeli ilaçtır. Erken boşalma, sertleşme ve prostat tedavisinde kullanılan diğer rakip ilaçlara göre yan etkisi oldukça azdır. Ayrıca Lifta 10 mg etkisi de muadillerine göre oldukça iyi olduğundan dolayı doktorlar tarafından hastalarına en çok reçete edilen ilaçların başında gelmektedir.

Lifta Tadalafil Nedir? Ne İşe Yarar?

Lifta 10 miligram, penise giden kan damarlarının çevresini saran kas yapısını gevşeterek, penise daha fazla kan ulaşmasını sağlar ve daha güçlü sertleşme sağlar. Bu sayede cinsel uyarım olduğu anda penis kısa süre içerisinde sertleşir ve ilişkiye hazır hale gelir. Ayrıca kan sirkülasyonu daha fazla olacağı için hem cinsel ilişki süresi uzayacak, hem de bir gece bir den fazla ilişkiye sertleşme sorunu olmadan girilebilecektir. Kısacası Lifta kullanım amaçları şunlardır:

  1. Erektil Disfonsiyon ( Ereksiyon ve sertleşme problemleri),
  2. Bening Prostat Hiperplazisi ( İyi huylu prostat büyümesi),
  3. Prematür Ejakülasyon (Erken boşalma sorunu),
  4. Bölgede bulunan damar tıkanıklıkları,
  5. Sperm sayısında yaşanan düşüklükler.

Lifta etken madde ve yan etken maddeler ise şunlardır:

İçerik Bileşen Adı Oranı / 1 Tablet
Etken Madde Tadalafil 10 mg
Yardımcı Maddeler Laktoz granül 17,50 mg
Laktoz monohidrat 104,66 mg

Lifta Sertleştirici Hap Nasıl Kullanılır?

Kullanım miktarı 24 saat içerisinde maksimum 1 tablettir.  Günlük düzenli kullanım için uygun değildir. İlacın iyi endike olabilmesi için yemeklerden minimum 2 saat sonra kullanılması tavsiye edilir. Aç karına veya yemeklerden hemen sonra tüketilmesi durumunda etkisi azalabilir. 18 yaş üzeri yetişkin erkekler için uygundur. Ağız yolu ile tüketilir.

İhtiyaç dahilinde doktor tavsiyesi ile günde 2 tablet (2 x 5mg) toplamda 10 mg olacak şekilde de kullanılabilmektedir. Günden 1 dozdan fazla kullanım mutlaka doktor tavsiyesi ve kontrolü ile gerçekleştirilmelidir.

Bireysel tolere edilebilirliğe göre günlük doz günde 1 defa 5 mg’a (ikiye kırılarak) düşürülebilir . Günlük rejimin sürekli kullanım uygunluğu periyodik olarak yeniden doktorunuz tarafından değerlendirilmelidir.

Lifta alkol ile alınması durumunda etkisi azalabilmektedir. Yetişkin erkeklerde kullanımı uygun olup, çocuk ve bayanlarda kullanımı endike değildir.

Lifta Tadalafil Yan Etkileri

Sertleşme ve erken boşalma  tedavisinde lifta tablet kullanan hastalarda en yaygın bildirilen istenmeyen etkiler baş ağrısı, dispepsi, sırt ağrısı ve miyalji olup ilacın dozunun arttırılmasıyla insidans artar. Bildirilen istenmeyen etkiler geçici ve genelde hafif ya da orta şiddetli olmuştur. Kalıcı olarak herhangi bir lifta zararı söz konusu değildir. Ancak ilaç prospektüsünde yer alan olası yan etkiler dışında bir yan etki olması halinde www.titck.gov.tr veya Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ı  0800 314 00 08 arayarak bildirmeniz önemle rica olunur.

En Ucuz Lifta 10 MG Fiyatı Eczane 2023

Lifta 10 mg hapının 2 çeşidi bulunmaktadır. İçerik olarak aynı olsa da içerisindeki tablet sayı farklılıkları bulunmaktadır. Bir tanesinde 4 tablet bulunurken, diğerinde 28 tablet bulunmaktadır. 2023 yılı itibariyle lifta 10 mg eczane fiyatı 1700 TL olarak belirlenmiştir. Abdi İbrahim tarafından üretilmekte olan Lifta 10 mg ecza depomuzdan sadece 499 TL ödeyerek sipariş verebilirsiniz. 2 ve üzeri siparişlerinizde ekstra indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca lifta trendyol gibi sanal alışveriş platformlarında satışı kesinlikle yasaktır.

Lifta Kullananların Yorumları

Reçete ile satılmayan tadalafil ilaç grubunu birçok hasta eczanelerden araştırma yaparak temin etmektedir. Yine aynı şekilde tedavi ihtiyacı olmayan ancak destek amaçlı kullanan erkekler de ilaç salmadan önce internet üzerinde araştırma yapabilmektedirler. Bu nedenle lifta sipariş vermeden önce sitede yer alan kullanıcı yorumlarını inceleyebilirsiniz. Sizler de daha önce lifta ilaç kullandıysanız değerli yorumlarınızı yazabilir ve bu sayede ilk defa kullanacak kişilere rehber olabilirsiniz.

Lifta 10 MG Sipariş Formu

[wpforms id=”2320″]